אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות?

אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות?

אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות?

יפתח ולאה הגיעו לפגישת ייעוץ במשרדי. הם גוללו בפני סיפור לא פשוט. לאה אימו של יפתח התחתנה בשנית עם גבר אמיד/עשיר מאוד – טוב יותר נכון, מיליונר. יפתח הוא בנם המשותף, שבעלה הבטיח שיממן לו את לימודי האוניברסיטה בשנה הבאה. לאה ובעלה חתמו על הסכם ממון עם הפרדה רכושית מלאה שאושר בבית המשפט לענייני משפחה. לאה חיה בפירוד מבעלה בשנתיים אחרונות ואף החלו בהליכי גירושין בחודשים האחרונים. בעלה של לאה נספה לפני חודשים בתאונת דרכים. לדאבונה של לאה, בעלה השאיר צוואה מפורטת בה הוא מוריש את כל רכושו לילדיו מהנישואים הראשונים, ולא דבר לה או ליפתח. בעלה אף הדגיש ברחל בתך הקטנה, שהוא מורה לא לתת בשום ואופן מתוך רכושו דבר ללאה ולבנם יפתח לרבות ואף בהדגשה מזונות מן העיזבון. מה אני יכולה לעשות שאלה לאה? הצעתי לה כמובן לתבוע מזונות מן העיזבון עבורה וגם עבור יפתח. הבהרתי ללאה כי על הזכות למזונות מן העיזבון לא ניתן להתנות. קרי להוראה בצוואה של בעלה לגבי המזונות מן העיזבון אין משמעות והיא בטלה. יתרה מזאת ציינתי בפניה שמזונות מן העיזבון לא נועדו רק לספק את צורכי המחיה השוטפים של הזכאי, אלא גם לתת בידי הזכאי אמצעים להכשיר את עצמו לפרנסתו לעתיד. ולכן מזונות מן העיזבון עבור יפתח כוללים גם את הוצאות הכשרתו המקצועית לעסוק במשלח יד. לכן בתכנון משפטי נכון, יכולה אלמנה שלא קיבלה מאומה, לקבל חלק בעיזבון באמצעות תביעת מזונות מן העזבון אף שהודה מפורשות ואף שהייתה בהליכי גירושין מבעלה.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות? , בעל נתן את כל רכושו במתנה לפני שנפטר והאישה נשארה בלי כלום – מה ניתן לעשות?, האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים? , מתי צוואה משותפת היא צוואה הדדית? , נאמנות בצוואה בשביל מי זה טוב?האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”, מי כותב יותר צוואות נשים או גברים? , מגן היורשים – הגיע לישראל!!! שירות מעולה? או סתם סערה בכוח תה?.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן