צוואה חסינה™ במעריב

4 סיבות מרכזיות לנהל הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני

שיעור הגירושין בעולם המערבי, וגם בישראל, הולך ועולה. ריכזנו עבורכם 4 סיבות עיקריות מדוע שווה לעשות כל מאמץ להיפרד במסגרת הליך גישור בהסכמה

גירושין היא החלטה קשה וכואבת שמשפיעה לא רק על בני הזוג אלא גם על ילדיהם, משפחותיהם והחברים. עם זאת, גירושין לא חייבים להיות מאבק מר ויקר שנמשך שנים. ישנן חלופות לפנייה לבית המשפט שיכולות לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש. הנה כמה סיבות שבגללן כדאי לשקול להסדיר את הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני במסגרת הליך גישור.

1.  חסכון של כסף וזמן יקר

העלות הממוצעת של גירושין במחלוקת יכולה לנוע בין 30,000 ל-300,000 ש”ח או אף יותר במקרים חריגים, בהתאם למורכבות התיק ורמת הסכסוך בין בני הזוג. זה כולל אגרות בית משפט ובית הדין הרבני, שכר טרחת עורך דין, שכר טרחת מומחים (כגון: שמאי, אקטואר) והוצאות אחרות הקשורות לליטיגציה. על זה יש להוסיף את משך ההליך, הליך גירושין בבית דין או בבית משפט יכול להימשך בממוצע שנתיים-שלוש. יש השפעות רבות שגורמות לכך שההליך יהיה ארוך. קביעת מועדי דיון מתנהלים לפי יומן בית המשפט או בית הדין הרבני בשעות הבוקר ועל חשבון זמן עבודה. צריך להביא בחשבון פגישות עם מומחים, שמאים, עובדים סוציאליים לצורך הכנת חוות דעת/תסקיר וכו’. לעומת זאת הליך גירושין הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני מתנהל בקצב שלכם, בזמן שלכם ובהתאם לרצונכם.

גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט

2. נחסכת מהילדים ההשפעות השליליות של גירושין בעצימות גבוהה

ילדים הם לרוב הקורבנות התמימים של גירושין שנוי במחלוקת. הם עשויים לחזות בהוריהם נלחמים, משמיצים זה את זה, או משתמשים בהם כשליחים. הם גם עלולים להרגיש קרועים בין הנאמנות שלהם לשני ההורים לבין הצרכים והרגשות שלהם. מחקרים הראו שילדים שנחשפו לרמות גבוהות של קונפליקט הורי במהלך ואחרי גירושין נוטים יותר לסבול מבעיות רגשיות, התנהגותיות, לימודיות וחברתיות מאשר ילדים שהוריהם סובלים מפרידה מוסכמת של הורים. תוכלו להגן על ילדים מפני הלחץ והטראומה של גירושין עוינים. תוכלו גם לדגמן עבורם כישורי תקשורת ופתרון בעיות בריאים ולהראות להם שאתם עדיין יכולים לעבוד יחד כהורים משותפים וזאת ברגע שתבחרו לנהל את הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני.

נחסכת מהילדים ההשפעות השליליות של גירושין בעצימות גבוהה

3. יותר שליטה וגמישות על תוצאות הפרידה

בעת ניהול הליך גירושין בבית משפט או בבית הדין הרבני, אתם כפופים לשיקול דעתו של שופט שאינו מכיר אתכם או את משפחתכם היטב. השופט יחיל את החוק ואת עובדות המקרה  כדי לקבל החלטות שישפיעו על חייך במשך שנים רבות. אולי לא תאהבו או תסכימו עם פסיקות השופט, אבל תצטרכו לציית להן אלא אם כן תערערו עליהן, דבר שעלול לעלות ביוקר ולצרוך זמן רב. לעומת זאת כאשר תנהלו את הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני, אין לכם תלות בגורם שלישי שאינו מכיר אתכם או בקיא בחשיבות פרטי המקרה שלכם.

יותר שליטה וגמישות על תוצאות הפרידה

4. טיפוח מערכת יחסים טובה יותר עם בן/בת הזוג לשעבר

הגירושים עצמם, אינם צריכים להוביל לסיום הקשר עם בן/בת הזוג לשעבר. אם יש לכם ילדים משותפים, עדיין תצטרכו לתקשר ולשתף פעולה זה עם זו כהורים משותפים למענם. אם יש לכם חברים משותפים או קרובי משפחה, אתם עדיין עלולים להיתקל זה בזו באירועים חברתיים או מפגשים משפחתיים. אם יש לכם אינטרסים עסקיים או נכסים משותפים, ייתכן שעדיין תצטרכו לעבוד יחד בעניינים פיננסיים. לכן, האינטרס שלכם לשמור על מערכת יחסים טובה ומכבדת עם בן/בת הזוג לשעבר לאחר הגירושין. זאת ניתן כמובן להשיג באמצעות הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני.

פנייה לבית המשפט או לבית הדין הרבני עלולה לפגוע במערכת היחסים הזו על ידי הגברת האיבה והטינה. אתם עלולים בסופו של דבר לראות אחד את השני כאויבים ולא שותפים שפעם אהבו זה את זו. להבדיל מהליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני, שמחייב הסכמה והתפשרות של שני הצדדים.

טיפוח מערכת יחסים טובה יותר עם בן/בת הזוג לשעבר

מגשרים בשניים – הפתרון המושלם

עו”ד ארז קרט, מייסד צוואה חסינה™, מסביר כי גישור זה אומנות בפני עצמה, המחייבת שילוב של ידע מקצועי משפטי בתחום דיני המשפחה, עם יכולת גישור ברמה גבוהה וחשיבה מחוץ לקופסא על מנת למצוא פתרונות יצירתיים שיענו על צרכי בני הזוג.

עו”ד ארז קרט, שיתף אותנו בדוגמאות רבות ליתרונות הפרידה באמצעות גישור מוסכם מתוך מרכז הגישור, מגשרים בשניים , אשר נוסד על ידי 2 מגשרים, עו”ד דורית גלוברמן-קרט ועו”ד ארז קרט, שהינם בני זוג בחיים ומגשרים מוסמכים.המרכז מתמחה בגישור משפחתי ומנע סכסוכי גירושים מורכבים רבים בדרכי שלום וגישור וזאת עקב העובדה שהשילוב בין שני מגשרים, אישה וגבר, שהם גם בעל ואישה, בעלי ידע משפטי רחב בסכסוכי משפחתים, אשר מופעים באופן קבוע בבתי משפט לענייני משפחה, מאפשר להם ליישום פתרונות יצירתיים ולמנוע סכסוכים בתוך המשפחה. באמצעות מרכז הגישור, מגשרים בשניים, ניתל לנהל הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני במהירות ובייעלות תוך ראיה כוללת של שני בני הזוג והמשפחה כולה.

לסיכום, הליך הגישור מניב פרידה מהירה עם הסכם גירושין ולפעמים אפילו הסכם גירושין לחילופין שלום בית אשר כולל בתוכו הסכמה בכל נושאי הגירושין, כגון איזון משאבים, הסדרי שהות, מזונות ילדים, סידור הגט וכו’.., ובכך נחסך כסף רב, זמן ולא פחות חשוב הסכם הפרידה מתאים לצרכים ולהעדפות הספציפיות של בני הזוג. מכיוון שניתן להיות יותר יצירתיים וגמישים במציאת פתרונות שמתאימים לבני הזוג ולילדים שלהם, כאשר מנהלים את הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני.

כמו כן בהגעה להסכמות במסגרת הליך גישור, קרי ניהול הליך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט ובית הדין הרבני, מאפשר להפחית את הסכסוך והעוינות ונבנים רצון טוב ואמון שיכולים לעזור לבני הזוג והילדים להמשיך לחיות בשלווה.

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש כסגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

דילוג לתוכן