היורש הראשון לא השאיר דבר ליורש השני

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – היורש הראשון לא השאיר דבר ליורש השני

היורש הראשון לא השאיר דבר ליורש השני

היורש הראשון לא השאיר דבר ליורש השני

מנחם התלונן בפני שאבא שלו שורף את כל מה שהוריש לו הסבא. והרי הסבא כתב במפורש בצוואתו שמנחם יקבל את הירושה לאחר מות אביו.
ראשית נעשה סדר, מנחם מציין שסבו השתמש בצוואתו בהסדר של יורש אחר יורש שקיים בחוק הירושה. הסדר המאפשר למצווה להוריש את עזבונו ליורש הראשון, ולקבוע כי במות היורש הראשון או בהתקיים תנאי או בהגיע מועד מסוים, יעבור העיזבון ליורש השני. בתי המשפט קבעו במפורש שכל עוד העיזבון בידי היורש הראשון, הוא הבעלים באופן מוחלט של הרכוש, והוא רשאי לעשות ברכוש שקיבל כרצונו, ואף להעבירו לאחר. ולכן היורש השני, במקרה שלנו מנחם, בבוא הזמן שנקבע לכך בצוואה, יירש רק את מה שהשאיר לו הראשון. יתרה מזאת, אף נקבע כי לא ניתן לחייב את היורש הראשון להתנהגות סבירה בכספי הירושה. אז מה ניתן לעשות? יש לפחות שלוש אפשרויות למנוע מהיורש הראשון לכלות את כל הירושה והן: הגבלה מפורשת; הגבלה שניתן להסיקה; והוראה על דרך הסתם. בקיצור חוק הירושה נותן לנו מגוון רחב של אפשרויות, רק צריך לדעת להשתמש בהן בתבונה ובצורה נכונה.

צוואה חסינה = צוואה אונליין – שירות מהפכני שמאפשר עריכת צוואה בהתאמה אישית על ידי עורך דין מומחה לדיני ירושה,
בלי לצאת מהבית במחיר הכי משתלם שיש והכל במרחק לחיצת כפתור.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: היורש הראשון לא השאיר דבר ליורש השני, יורש אחר יורש בצוואות, סייג לחוכמה שתיקה? , כמה מהישראלים עורכים צוואות?, הפקדת צוואה – למה חשוב להפקיד צוואה אצל רשם הירושות ? ,חובת הפקדת צוואה אצל רשם הירושות – מי חייב להפקיד צוואה אצל רשם הירושות ? , אם אין צוואה מי יורש ?,  מהי חשיבות העדים בצוואה בעל פה ? , האם ניתן למנוע סיכול צוואה הדדית על יד בן או בת הזוג ?! ,כשיש ירושה גדולה, תמיד כדאי להתנגד לצוואה ?! , האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!! , מי שלא חי לא יורש !!! מי זכאי לרשת ? , שימוש בכספי הירושה מחייב אישור בית משפט ? , האם ניתן להוריש ביטוח מנהלים בצוואה ? , האם ניתן להוריש קרן השתלמות בצוואה ? , חשיבות סעיף סל בצוואה, האם צוואה בכתב יד תקפה ?, איך להוריש תמונות דיגיטליות ? , איך להוריש מטבעות דיגיטליים ? , צוואה בחצי מחיר !!! , איזה צוואה גוברת ? , האם ניתן לעשות צוואה אונליין ? , איך מעדכנים צוואה ? , מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?, איך מורישים קופת גמל בצוואה ?, האם ניתן לבטל צוואה ? האם ידועים בציבור יורשים ?.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש כסגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן