האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק -האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?

האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?

האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?

מיכל שואלת: אני מטפלת בהורי, והשכנה אמרה לי שהדוד שלה, שהוא עו”ד, אמר שאם אני אמליץ להורים שלי לערוך צוואה ואני אופיע בצוואה שלהם כיורשת, זאת תחשב השפעה בלתי הוגנת והצוואה שלהם תבוטל. אז מיכל ממש לא !!! בוא נעשה רגע סדר, השפעה בלתי הוגנת מתייחסת להפעלת לחץ, מניפולציה או כפייה על אדם, מה שמוביל אותו לקבל החלטות המנוגדות לרצונותיו האמיתיים או לטובתו האישית ביחס לצוואתו וחלוקת עיזבונו.
בית המשפט העליון הבהיר מפורשות שלא כל השפעה תביא לבטלות הצוואה. עצם קיומה של השפעה ברמה העובדתית, אין משמעותה שהצוואה בטלה. זאת משום שאנו חיים בסביבה מרובת השפעות, ומטבע הדברים במקרים מסוימים יחסינו עם אחרים ישפיעו על החלטותינו בדבר עריכת צוואה ותוכנה. לכן אין בעיה מיכל שתמליצי ותעודדי את הוריך לערוך צוואה, כי את עושה זאת מתוך דאגה לטובתם. כדי שהצוואה שלהם תבוטל יש בנוסף להשפעה, קיומו של מרכיב אי- הגינות – אותו פן שמעיד על היעדר מוסריות בהשפעה כלפי הוריך. לדוגמא שהם היו עורכים את הצוואה שלא מרצונם החופשי בלבד.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”, מי כותב יותר צוואות נשים או גברים? , מגן היורשים – הגיע לישראל!!! שירות מעולה? או סתם סערה בכוח תה?.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן