מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?

מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?

מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?

זאת שאלה, כמה הוא באמת חזק שעל הפרק מעל 20 מיליון ₪?
הסיפור הוא כזה, אלמנה ביקשה לקבל לידיה את מחצית משוויה של חברת הניקיון של בעלה ז”ל. את החברה הוריש הבעל לבנו בלבד. האלמה טענה שמתוקף היותה אשתו זמן רב ועקב כוונת השיתוף הספציפי של הבעל כלפיה בנוגע לחברת הניקיון, הסכם הממון שחתמו לפני הנישואים אינו תקף עוד. האומנם ? דקה בוא נעשה רגע סדר, האלמנה צודקת בנקודה הראשונה כי  חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כי לאחר פטירת בן הזוג יש לבצע את איזון המשאבים בין בן הזוג הנותר לבין היורשים שבאים בנעליו של הנפטר. רק לאחר איזון המשאבים ניתן לבצע את הוראת הצוואה של הנפטר שכן המצווה אינו יכול לצוות מה שאינו שלו. גם אני יכול להוריש בצוואה שלי את מגדלי עזריאלי לבנים שלי, אבל אין לזה תוקף כי הם לא שלי. עדיין !!!
אבל טועה האלמה ובגדול לגבי הנקודה השנייה ובית המשפט המחוזי אף פסק לאחרונה כי כוונת שיתוף ספציפי אינה גוברת על הוראות הסכם יחסי הממון. יתרה מזאת, הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר באיזון משאבים עקב פטירה שאז התובענה היא כנגד עיזבון בן הזוג שאינו עמנו ומכאן שקיים נטל הוכחה ברף הגבוה.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?, הזכות להנות מכספי ירושה, תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!, בירור תוקפה של צוואה לפני פטירת המצווה, נכס משותף בפרק ב’ – איך מבטיחים את זכויות הילדים של כל צד? , כך לא מורישים עסק בצוואה!!! , סבא כתב מספר צוואות – איזה צוואה גוברת? , אם לא ממנים מנהל עיזבון – מי מחלק את הירושה?, שינוי צוואה הדדית אחרי מות בן הזוג ללא ביטולה, כמה זמן אחרי הצו לקיום צוואה ניתן להגיש התנגדות?, בזבוז הכספים על ידי בן הזוג שנותר בצוואה הדדית, אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות? , בעל נתן את כל רכושו במתנה לפני שנפטר והאישה נשארה בלי כלום – מה ניתן לעשות?, האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים? , מתי צוואה משותפת היא צוואה הדדית? , נאמנות בצוואה בשביל מי זה טוב?האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן