האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?

האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?

האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?

אז לא – מפתיע קצת אבל יש בזה הגיון. השפעה בלתי הוגנת מתייחסת להפעלת לחץ, מניפולציה או כפייה על אדם, מה שמוביל אותו לקבל החלטות המנוגדות לרצונותיו האמיתיים או לטובתו האישית ביחס לצוואתו וחלוקת עיזבונו. רגע, אם כך למה שבית משפט לא יבטל צוואה של אדם, אם הצלחנו להוכיח שהייתה עליו השפעה בלתי הוגנת, הרי חוק הירושה קובע הוראה מפורשת של בטלות צוואה עקב השפעה בלתי הוגנת.
זה נכון, אבל באותו החוק יש הוראה נוספת שקובעת שאם חלפה יותר משנה מאותו מועד של ההשפעה הבלתי הוגנת, והיה בידי המצווה לבטל את הצוואה ולא עשה כן, לא יהיה עוד באותו פגם, קרי ההשפעה הבלתי הוגנת היא עילה לביטול הצוואה או תיקונה במקרים מסויימים. בקיצור, אם מצליחים לשכנע את בית המשפט שההשפעה הבלתי הוגנת חלפה שנים רבות לפני פטירת המצווה, אין עוד מקום לבטל את הצוואה מכוחה של ההשפעה הבלתי הוגנת.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”, מי כותב יותר צוואות נשים או גברים? , מגן היורשים – הגיע לישראל!!! שירות מעולה? או סתם סערה בכוח תה?.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן