האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים?

האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים?

האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים?

התשובה היא כן, אבל … כמו שאתם משערים זה לא כל כך פשוט. ברשותכם בוא נעשה סדר בדברים. הכלל הוא כי צו ירושה או צו קיום צוואה, כמותו כפסק דין והוא למעשה מכריע (ולפיכך מסיים), את העניין בו. כלל זה נובע מהצורך בסופיות הדיון, וודאות הדין ויציבותו. אבל אל דאגה, כמו שאנחנו יודעים מהחיים לכל כלל יש יוצא מן הכלל. וגם בחוק הירושה יש חריג הקבוע בסעיף 72 לחוק, המאפשר “לפתוח” ולדון מחדש בצו הירושה או צו קיום הצוואה אשר ניתן על ידי הרשם לענייני ירושה, וזאת בהתקיימם של תנאים מסוימים. בגדול בית המשפט בוחן שני תנאים מצטברים:
הראשון – האם קיימת עובדה שלא הובאה בפני בית המשפט או הרשם לענייני ירושה טרם מתן הצו? השני- האם ניתן היה להביא את הטענה או העובדה עוד קודם? קרי בית משפט מתייחס לאלמנט השיהוי או האיחור ובודק האם הביאו את עובדה או הטענה בהזדמנות הסבירה הראשונה. שימו לב, האיחור או השיהוי נמדדים מהיום שבו נודעה “העובדה החדשה” ולא מיום הפטירה. אבל גם פה יש לבית המשפט שיקול דעת ולאחת קיבל התנגדות למרות השיהוי הרב.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים? , מתי צוואה משותפת היא צוואה הדדית? , נאמנות בצוואה בשביל מי זה טוב?האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”, מי כותב יותר צוואות נשים או גברים? , מגן היורשים – הגיע לישראל!!! שירות מעולה? או סתם סערה בכוח תה?.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן