האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק -האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים?

האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים?

האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים?

אתמול כשערכתי קניות בסופר השכונתי, פנתה אלי אישה נחמדה ליד מדף העגבניות, וצעקה לעברי: רגע זה לא אתה העו”ד שמתמחה בירושות וצוואות שיש לו אצלנו בשכונה משרד? כן עניתי בחצי חיוך והמשכתי לבחור עגבניות לשבת. האישה המשיכה לדבר: אני חייבת לשתף אותך. בבקשה אמרתי. אני ושתי אחיותיי קיבלנו בירושה את בית המגורים של הורי לפני שנתיים, אבל אני לא מצליחה לקבל את חלקי בבית. למה? שאלתי בפליאה. אחותי גרה בעשור האחרון עם אמא, לאחר שאבי נפטר והיא מסרבת לעזוב את הבית, ומן הסתם מסרבת למכור אותו. כל השיחות איתה לא הואילו, זה כמו לדבר עם קיר, אמרה האישה בייאוש.
הסברתי לה שהפתרון פשוט, ברגע שבית הורים רשום על היורשים, הם הופכים להיות שותפים במקרקעין ועל מנת לפרק את השותפות יש לפנות לבית המשפט ולהגיש תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין. פשוט ולא מסובך. בית המשפט יוציא כבר את הבית למכירה אם או בלי הסכמת אחותך. וטיפ נוסף אמרתי לאישה הנחמדה: תבקשו לחייב את אחותכם בשני שליש דמי שכירות לטובתכם. האישה ענתה לי בחיוך זה כבר אתה תעשה, אני ואחותי ביום ראשון בבוקר אצלך במשרד, חותמות על ייפוי כוח והסכם שכ”ט.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”, מי כותב יותר צוואות נשים או גברים? , מגן היורשים – הגיע לישראל!!! שירות מעולה? או סתם סערה בכוח תה?.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן