צוואה זוועה - כך לא דואגים לילד אוטיסט בצוואה - איך נכון לדאוג לילד אוטיסט בצוואה

צוואה זוועה – סדרה סרטונים בה אני חושף בפניכם טעויות נוראיות בצוואות שאני נתקל בהן יום יום.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – צוואות כאלה הן לחם בשבילי.

אבל מי שעשה צוואה כזו – מה שהוא רצה בהרבה מקרים – לא יקרה.

היום הפרק עוסק – כך לא דואגים לילד אוטיסט בצוואה.

כך לא דואגים לילד אוטיסט בצוואה

יורש אוטיסט או יורש חסוי בהגהה המשפטית, זקוק להגנה והתייחסות אחרת בעת כתיבת צוואה וזאת נוכח העובדה שהוא אינו יכול לנהל את ענייני הן האישיים והן הכלכליים.
(ילד אוטיסט בצוואה).

השבוע הגיעו למשרדי זוג אחיות בדילמה מה לעשות עם ירושת הוריהם, אשר כתבו בצוואתם כי עיזבונם יתחלק בין שלושת ילדיהם באופן שווה, וכי הם מבקשים מהם לדאוג לבנם הרביעי שהוא אוטיסט. וכעת יש מחולקת בין אחים, איך לעשות, עלויות חודשיות, זאת לרבות חוסר רצון של אחד להשאיר כסף ורכוש במקום מוסכם.

צריך להבין הורים של אדם בגיר עם אוטיזם צוברים מידע על ההוצאות הכספיות הכרוכות במימון של הבן/הבת החסוי. לכן חשוב מאוד לעשות תכנון כלכלי לטובת הבן/הבת החסוי ולעגן זאת בצוואה.

תכנון זה צריך לקחת בחשבון את התקציב החודשי העכשווי של האדם עם אוטיזם וכן חשוב לנסות לצפות ולהעריך צרכים עתידיים. אחת המסקנות שעולות, הוא הצורך ליצור קרן ייעודית או חסכון לטובת הבן או הבת עם אוטיזם שתנוהל על ידי נאמן.

צוואה היא האמצעי היעיל לקבוע את זכויותיו הכלכליות של הבן/הבת עם אוטיזם לאחר מות הוריו (ילד אוטיסט בצוואה).

אז מה אני אגיד לכם, אם עו”ד שערך את הצוואה היה מסביר להורים את כל השלכות ובונה איתם מנגנון מתאים בצוואה, כל המריבה שקיימת עכשיו בין אחים הייתה נחסכת וגם בן הזקונים של הורים היה מוגן ומטופל היטב.

צוואה זוועה, קל לעשות טעויות כאלה כשלא מכירים את כל הדקויות בדיני הירושה.
הורשת עסק לרבות דאגה ליורש אוטיסט/חסוי מחייבת עו”ד מקצועי שיערוך את הצוואה ויוודא שרצון המצווה יתקיים (כך לא דואגים לילד אוטיסט בצוואה).

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות.
סדרת צוואה זוועה – סדרה בה אני חושף בפניכם טעויות נוראיות בצוואות שאני נתקל בהן יום יום, כגון: כך לא דואגים לילד אוטיסט בצוואה.

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

להקדים תרופה למכה - הפתרון השלם והמשתלם: צוואה חסינה™

עריכת צוואה (תכנון עיזבון) נחשב באופן מסורתי למורכב, מפחיד ויקר. אבל – יש חלופה שמאפשרת לרבים ליצור בקלות ובעלויות סבירות צוואה תקפה מבחינה חוקית ואמינה מאוד.

היא נקראת: צוואה חסינה™.
מכיוון שתחום הליגלטק (יישום טכנולוגיה בעולם המשפט ובעבודת עורכי הדין) יקר לליבו של עו”ד קרט, לקח על עצמו לבנות מערכת טכנולוגית מתקדמת, משולבת בבקרה של עורך דין ירושה, ונקראת צוואה חסינה™. המערכת מבוססת על הניסיון הרב שצבר בתחום דיני הירושה כדי שכל אחד יכול להשתמש בה כדי ליצור צוואה בלווי עורך דין מומחה לדיני ירושה.
בתהליך הזה מוטמעים בצוואה מנגנונים חכמים ויצירתיים למניעת סכסוכים בין יורשים ובמשפחה בכלל. התוצאה המתקבלת – הצוואה ברורה ומדויקת ובכך נמנע סילוף רצון המצווה, ככתוב רצונו של אדם כבודו.

צוואה חסינה™

כספת סייבר™ חלק אינטגרלי מצוואה חסינה™

מערכת צוואה חסינה™ מאפשרת בקלות את שילוב כספת סייבר™ בתוך הצוואה כחלק אינטגרלי מהמערכת.
כאמור כספת סייבר™ היא שירות ירושה דיגיטלי מתקדם  מבוסס על פלטפורמה מקוונת, מאובטחת ,אשר מאפשרת לבעלים שלה, לאחסן בתוכה בצורה מסודרת ובטוחה את כל המידע החשוב להם, לרבות פירוט כלל הנכסים שבבעלותם, הן המוחשיים והן הדיגיטליים. כספת סייבר™ ניתנת לעדכון על ידי הבעלים שלה בכל רגע נתון באופן מקוון וללא תלות בגורם חיצוני כלשהו. תוכנה ייחשף רק בבוא היום – קרי ליורשים על פי צוואה רק לאחר אחרית שנותיהם ו/או למיופי כוח על פי ייפוי כוח מתמשך רק לאחר שבעלי הכספת איבדו את כשירותם.

לסיכום

צוואה חסינה™ מספקת פתרון מלא ואמין במחיר שווה לכל נפש:

  • מוודאת שרצון המצווה יתקיים.
  • מונעת סכסוכים.
  • מונעת סכנה של ביטול הצוואה.
  • מאפשרת עדכון מצב הנכסים בקלות, ללא צורך בעריכת מחדש באמצעות שילוב כספת סייבר™.
  • חסכונית.
  • זמינה.
  • נוחה לשימוש ונגישה מכל מקום וזמן.

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ומשמש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין. עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה™ וכספת סייבר™. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

כעת יש באפשרותכם לקבוע פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ונוטריון ארז קרט
רשימת קישורים חשובים

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן