מה עושים אם אחד היורשים לא משתף פעולה למכירת נכס משותף?

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – מה עושים אם אחד היורשים לא משתף פעולה למכירת נכס משותף?

מה עושים אם אחד היורשים לא משתף פעולה למכירת נכס משותף?

מה עושים אם אחד היורשים לא משתף פעולה למכירת נכס משותף?

תקשיבו טוב, הפתרון פשוט ולא צריך להרגיש חסרי אונים.
ברגע שיש נכס משותף שרשום על היורשים, הם הופכים להיות שותפים במקרקעין לכל דבר ועניין. ועל מנת לפרק את השותפות יש לפנות לבית המשפט ולהגיש תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין. פשוט ולא מסובך. תבינו, הזכות לפירוק שיתוף במקרקעין היא בסיסית ומעוגנת בחוק המקרקעין, ולפיה כל שותף זכאי, בכל עת, אם ברצונו בכך, לתבוע סעד של פירוק שיתוף. לא צריך לפחד, ולא לריב, ובטח לא להיות מתוסכלים. הסברתם לאותו יורש שמסרב לשתף פעולה, הוא לא רוצה להבין, עושה דווקא, לא בא לו וכיוצא בזה.  הכול טוב, לא קרה כלום, בית המשפט יוציא כבר את הנכס למכירה אם או בלי הסכמת של אותו יורש. שימו לב כי כל שותף במקרקעין יכול ורשאי, אם זה רצונו שלו, להביא לפירוק השיתוף. ההחלטה הזו היא חד-צדדית. לא צריך לקבל אישור של רוב השותפים. לעניין זה לא משנה מהו חלקו היחסי במקרקעין של אותו יורש בנכס, קרי גם אם יש לו 30%, או 14% או אפילו חלק מזערי של 1%. זאת זכותו לדרוש פירוק שיתוף ולקבל את חלקו בנכס המשותף.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: מה עושים אם אחד היורשים לא משתף פעולה למכירת נכס משותף? , מה חוזקו של הסכם יחסי ממון בעת פטירה?, הזכות להנות מכספי ירושה, תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!, בירור תוקפה של צוואה לפני פטירת המצווה, נכס משותף בפרק ב’ – איך מבטיחים את זכויות הילדים של כל צד? , כך לא מורישים עסק בצוואה!!! , סבא כתב מספר צוואות – איזה צוואה גוברת? , אם לא ממנים מנהל עיזבון – מי מחלק את הירושה?, שינוי צוואה הדדית אחרי מות בן הזוג ללא ביטולה, כמה זמן אחרי הצו לקיום צוואה ניתן להגיש התנגדות?, בזבוז הכספים על ידי בן הזוג שנותר בצוואה הדדית, אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות? , בעל נתן את כל רכושו במתנה לפני שנפטר והאישה נשארה בלי כלום – מה ניתן לעשות?, האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים? , מתי צוואה משותפת היא צוואה הדדית? , נאמנות בצוואה בשביל מי זה טוב?האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן