האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!!

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!!

האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!!

האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!!

לא רק שאפשר, זה אפילו מומלץ על ידי בית המשפט.

חוק הירושה מאפשר לעורך צוואה להוסיף תניית סילוקין. המשמעות היא שניתן להוסיף לכל צוואה תנאים מפסיקים, שיגרמו לכל יורש לאבד חלק מעיזבון ואף את כולו אם יתנגד לצוואה. לדוגמא, אחד הלקוחות שלי רצה להגן על אינטרסים היקרים לו, כגון: שלום בית, שמו הטוב, שמירה על פרטיות, מניעת סיכול הצוואה וכדומה. ולכן הוספנו לצוואתו תניית סילוקין שקובעת שאם אחד מיורשיו יתנגד לצוואתו מכל סיבה שהיא, חלקו בירושה יקטן ב-80% וההפרש שנוצר יתחלק בין שאר היורשים באופן שווה. רגע, אבל מה קורה אם באמת יורש העלה טענת התנגדות לצוואה בתום לב שהיא סבירה בנסיבות המקרה הספציפי? אז לאותו יורש אין סיבה לחשוש כי יסולק מן הירושה, כי בבית המשפט יבטל את תנייה הסילוקין, כי הוא פעל בתום לב ואין סיבה שייענש שלא בצדק.

צוואה חסינה = צוואה אונליין – שירות מהפכני שמאפשר עריכת צוואה בהתאמה אישית על ידי עורך דין מומחה לדיני ירושה,
בלי לצאת מהבית במחיר הכי משתלם שיש והכל במרחק לחיצת כפתור.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: האם אפשר להעניש יורש שמתנגד לצוואה ? אפילו מומלץ על ידי בית המשפט !!! , מי שלא חי לא יורש !!! מי זכאי לרשת ? , שימוש בכספי הירושה מחייב אישור בית משפט ? , האם ניתן להוריש ביטוח מנהלים בצוואה ? , האם ניתן להוריש קרן השתלמות בצוואה ? , חשיבות סעיף סל בצוואה, האם צוואה בכתב יד תקפה ?, איך להוריש תמונות דיגיטליות ? , איך להוריש מטבעות דיגיטליים ? , צוואה בחצי מחיר !!! , איזה צוואה גוברת ? , האם ניתן לעשות צוואה אונליין ? , איך מעדכנים צוואה ? , מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?, איך מורישים קופת גמל בצוואה ?, האם ניתן לבטל צוואה ? האם ידועים בציבור יורשים ?.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש כסגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן