מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ? - תשובה בדקה בדיני ירושה

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הפרק עוסק – מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?

מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?

מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?

פרופיל הפייסבוק שלנו הפך כבר מזמן להיות חלק ממי שאנחנו. מאגר הזיכרונות שלנו, כרטיס הביקור, מראה לאהבות, לחברים ולאישיות שאנחנו רוצים להציג. אבל מה קורה לכל המטען היקר הזה כשאנחנו נפטרים? בעצם מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ? מסתבר שהתשובה יותר מורכבת משנדמה.

חשוב שנזכור כי נכסים דיגיטליים הם לא רק בעלי ערך כספי, אלא גם סנטימנטליים.
על פי נהלי חברת פייסבוק, על קרובי המשתמשים מוטלת החובה לדווח באם הלכו לעולמם. כל עוד הדבר לא נעשה, ימשיך האתר לאפשר לחברי פייסבוק לכתוב לנפטר ולתייג אותו, והוא אף יציע אותו כחבר פוטנציאלי למשתמשים ברשת.
אם לא ביצעתם יצירת תכנית הורשה דיגיטלית, ייתכן שהנכסים הדיגיטליים לא יהיו נגישים, יאבדו או יימחקו לאחר מותכם או אי כשירותכם. ייתכן שהמשפחה או היורשים לא ידעו אילו חשבונות יש או כיצד לגשת אליהם. החשבונות המקוונים עשויים להיות פגיעים לאקרים או לגנבי זהות.
ייתכן שהמורשת הדיגיטלית שלכם תימחק או תישכח. לכן חשוב להוסיף לצוואה מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ולפרט מה תרצו שהיורשים יעשו עם חשבון הפייסבוק שלכם וגם כמובן בשאר חשבונות הרשתות החברתיות שלכם.

אנחנו ממליצים לקרוא בעיון את 2 המדריכים הבאים והכי חשוב ליישם.

  1. ארבע שלבים פשוטים ליצירת תכנית הורשה דיגיטלית – לחצו כאן לקריאת המדריך.

  2. הורשת נכסים דיגיטליים – הפתרון שכולנו חיכינו לו – לחצו כאן לקריאת המאמר.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות.
סדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: מה קורה לחשבון הפייסבוק לאחר מותנו ?, איך מורישים קופת גמל בצוואה ?, האם ניתן לבטל צוואה ?, איך מעדכנים צוואה ?.

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

להקדים תרופה למכה - הפתרון השלם והמשתלם: צוואה חסינה™

עריכת צוואה (תכנון עיזבון) נחשב באופן מסורתי למורכב, מפחיד ויקר. אבל – יש חלופה שמאפשרת לרבים ליצור בקלות ובעלויות סבירות צוואה תקפה מבחינה חוקית ואמינה מאוד.

היא נקראת: צוואה חסינה™.
מכיוון שתחום הליגלטק (יישום טכנולוגיה בעולם המשפט ובעבודת עורכי הדין) יקר לליבו של עו”ד קרט, לקח על עצמו לבנות מערכת טכנולוגית מתקדמת, משולבת בבקרה של עורך דין ירושה, ונקראת צוואה חסינה™. המערכת מבוססת על הניסיון הרב שצבר בתחום דיני הירושה כדי שכל אחד יכול להשתמש בה כדי ליצור צוואה בלווי עורך דין מומחה לדיני ירושה.
בתהליך הזה מוטמעים בצוואה מנגנונים חכמים ויצירתיים למניעת סכסוכים בין יורשים ובמשפחה בכלל. התוצאה המתקבלת – הצוואה ברורה ומדויקת ובכך נמנע סילוף רצון המצווה, ככתוב רצונו של אדם כבודו.

צוואה חסינה™

כספת סייבר™ חלק אינטגרלי מצוואה חסינה™

מערכת צוואה חסינה™ מאפשרת בקלות את שילוב כספת סייבר™ בתוך הצוואה כחלק אינטגרלי מהמערכת.
כאמור כספת סייבר™ היא שירות ירושה דיגיטלי מתקדם  מבוסס על פלטפורמה מקוונת, מאובטחת ,אשר מאפשרת לבעלים שלה, לאחסן בתוכה בצורה מסודרת ובטוחה את כל המידע החשוב להם, לרבות פירוט כלל הנכסים שבבעלותם, הן המוחשיים והן הדיגיטליים. כספת סייבר™ ניתנת לעדכון על ידי הבעלים שלה בכל רגע נתון באופן מקוון וללא תלות בגורם חיצוני כלשהו. תוכנה ייחשף רק בבוא היום – קרי ליורשים על פי צוואה רק לאחר אחרית שנותיהם ו/או למיופי כוח על פי ייפוי כוח מתמשך רק לאחר שבעלי הכספת איבדו את כשירותם.

לסיכום

צוואה חסינה™ מספקת פתרון מלא ואמין במחיר שווה לכל נפש:

  • מוודאת שרצון המצווה יתקיים.
  • מונעת סכסוכים.
  • מונעת סכנה של ביטול הצוואה.
  • מאפשרת עדכון מצב הנכסים בקלות, ללא צורך בעריכת מחדש באמצעות שילוב כספת סייבר™.
  • חסכונית.
  • זמינה.
  • נוחה לשימוש ונגישה מכל מקום וזמן.

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ומשמש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין. עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה™ וכספת סייבר™. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

כעת יש באפשרותכם לקבוע פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ונוטריון ארז קרט
רשימת קישורים חשובים

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן