תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!

תשובה בדקה בדיני ירושה – עו”ד ארז קרט עונה על שאלות נופצות של צופים ברשתות החברתיות.

כעו”ד שמתמחה בהתנגדויות לצוואות או בהגנה עליהם בעת הצורך – השאלות הם חלק מעבודה היום יומית שלי.

היום הסרטון עוסק – תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!

תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!

תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!

אתמול נכנסה למשרדי בסערה לקוחה שהזעם ניכר היטב בפרצופה. היא באה להתייעץ איתי לגבי פסק הדין שקיבלה. היא הגישה תביעה כנגד אחיה שגר בישראל על צוואת אימם ובית המשפט פשוט זרק אותה מכל המדרגות וסירב לדון בתביעתה. לאחר שבחנתי את המקרה לעומק, הבנתי שבית המשפט צדק ומשרד עורכי הדין שייצג אותה טעה וגרם לה אבל. צוואת אימם נכתבה במדינה אירופאית, על נכסים של האם באירופה ואף הוצא לה צו קיום צוואה באותה מדינה. חשוב להבין, כשרוצים להגיש תביעה בנושא ירושה או צוואה צריך קודם כל להבין היטב את כללי הסמכות הבינלאומית בדיני הירושה. השאלה הקריטית היא סיווגה של תביעה כתביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!! וזאת מכיוון שהסוגייה גורלית לצורך קביעת הסמכות הבינלאומית של ביהמ”ש. לכן ראשית בית המשפט בודק את סוג הסכסוך. שימו לב את סוג הסכסוך, לא את הסעד שאתם מבקשים מבית המשפט. אם בית המשפט מגיע למסקנה שהתביעה עוסקת בחלוקת נכסי עיזבון, קרי עילת התביעה הינה מכוחה של צוואה, אז הסמכות נקבעת לפי חוק הירושה. לעומת זאת אם נקבע שמדובר בתביעה כספית יבדק האם הנתבע נמצא בישראל ואז תיבחן שאלת הפורום הנאות. במקרה של הלקוחה ברור שהסמכות אינה נתונה לביהמ”ש בישראל, כי מקום מושבה של האם לא בישראל ואין לה נכסים בישראל ולכן בית המשפט דחה את התביעה על הסף מחוסר סמכות לדון בה.

אני עו”ד ארז קרט מומחה בדיני ירושה וצוואות, מזמין אתכם לצפות בסדרת הסרטונים שלי תשובה בדקה בדיני ירושה – בה אני עונה על שאלות שלכם הצופים בי ברשתות החברתיות, כגון: תביעה בענייני ירושה או תביעה כספית !!!, בירור תוקפה של צוואה לפני פטירת המצווה, נכס משותף בפרק ב’ – איך מבטיחים את זכויות הילדים של כל צד? , כך לא מורישים עסק בצוואה!!! , סבא כתב מספר צוואות – איזה צוואה גוברת? , אם לא ממנים מנהל עיזבון – מי מחלק את הירושה?, שינוי צוואה הדדית אחרי מות בן הזוג ללא ביטולה, כמה זמן אחרי הצו לקיום צוואה ניתן להגיש התנגדות?, בזבוז הכספים על ידי בן הזוג שנותר בצוואה הדדית, אבא רשם צוואה ולא הוריש לי ולאמא דבר ואף ציין במפורש בצוואתו שלא יתנו לנו מזונות מן העיזבון שלו – מה ניתן לעשות? , בעל נתן את כל רכושו במתנה לפני שנפטר והאישה נשארה בלי כלום – מה ניתן לעשות?, האם ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה לאחר 10 שנים? , מתי צוואה משותפת היא צוואה הדדית? , נאמנות בצוואה בשביל מי זה טוב?האם תמיד השפעה בלתי הוגנת שווה ביטול הצוואה?, לא ידע להבחין בטיבה של צוואה, האם בקשה לצו ירושה נתונה להתיישנות? , האם המלצה לערוך צוואה היא השפעה בלתי הוגנת?, האם ניתן לפנות יורש שהשתלט על בית ההורים? , איך יודעים שהוגשה בקשה לצו קיום צוואה או ירושה? , עו”ד ארז קרט: “למה אני לא נותן ייעוץ ראשוני חינם?”.

לכל סרטוני הסדרה תשובה בדקה בדיני ירושה – לחצו כאן.

קבלו חינם את הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

רוצים לשמוע עוד עקבו אחרי

חדש ומומלץ - קביעת פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו"ד ארז קרט

עו”ד ונוטריון ארז קרט מתמחה באופן ייחודי ובהיקף פעילות נרחב בנושאי ירושה, צוואות, עיזבון, הגנה על צוואה והתנגדות לצוואות ושימש סגן יו”ר ועדת צוואות, ירושה ועזבונות של לשכת עורכי הדין (2012 – 2023). עו”ד ארז קרט הוא מייסד צוואה חסינה. מקיים מרכז סיוע לנפגעי צוואות, והמפתח של מחשבון הירושה שמאפשר חישוב חלקו של כל יורש במקרה שאין צוואה.

ליווי אישי 

עו”ד ארז קרט חרט על דגלו את נושא הליווי אישי, תוך דגש על יחס אישי וסיוע אנושי מותאם לכל לקוח ולקוח. 
עו”ד ארז קרט נוקט בגישה אקטיבית לקידום האינטרסים והצרכים של לקוחותיו לפני ותוך כדי הליך המשפטי. ניסיוני העשיר של עו”ד ארז קרט הן בתחום המשפטי והן בתחום העסקי הופכים אותו ליועץ מבוקש.
מומלץ לקבוע עוד היום קביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין ארז קרט.

כעת יש באפשרותכם לקבוע גם פגישת ייעוץ אישית מקוונת עם עו”ד ארז קרט.

עו"ד ארז קרט
קראו מה הלקוחות כותבים על עו"ד קרט

מצב לא מקוון

הצ'קליסט לעריכת צוואה שמונעת סכסוכים במשפחה

בהנחיית עו"ד ארז קרט

מומחה לדיני ירושה וצוואות

דילוג לתוכן